menu
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Андрюха, X0TT@6b)4  
Форум » Форум Сайт PRZ » Телефонія/Зв'язок » EDGE
EDGE
PRZДата: Вівторок, 28.09.2010, 13:54:23 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 517
Статус:
Країна:
Усе про EDGE

EDGE (англ. Enhanced Data rates for GSM Evolution) - цифрова технологія для мобільного зв'язку, який функціонує як надбудова над 2G і 2.5G (GPRS) мережами. Ця технологія працює в TDMA і GSM мережах. Для підтримки EDGE в мережі GSM потрібно певні модифікації і удосконалення. На основі EDGE можуть працювати: ECSD - прискорений доступ в Інтернет по каналу CSD, EHSCSD - по каналу HSCSD, і EGPRS - по каналу GPRS. EDGE був уперше представлений в 2003 році в Північній Америці.
Основні характеристики
На додаток до GMSK (англ. Gaussian minimum - shift keying) EDGE використовує модуляцію 8PSK (англ. 8 Phase Shift Keying) для п'яти з дев'яти кодових схем (MCS). EDGE отримує 3-х бітове слово за кожну зміну фази тієї, що несе. Це ефективно (в середньому в 3 рази порівняно з GPRS) збільшує загальну швидкість, GSM, що надається. EDGE, як і GPRS, використовує адаптивний алгоритм зміни підстроювання модуляції і кодової схеми (MCS) відповідно до якості радіоканалу, що впливає, відповідно, на швидкість і стійкість передачі даних. Крім того, EDGE представляє нову технологію, якої не було в GPRS, - Incremental Redundancy (наростаюча надмірність) - відповідно до якої замість повторного відсилання пошкоджених пакетів відсилається додаткова надмірна інформація, яка накопичується в приймачі. Це збільшує можливість правильного декодування пошкодженого пакету.
EDGE забезпечує передачу даних зі швидкістю до 474 кбит в секунду в режимі пакетної комутації (8 тайм-слотов x 59,2 кбит на схемі кодування MCS - 9) відповідаючи, таким чином, вимогам ITU до мереж 3G. Ця технологія була прийнята ITU як частина сімейства IMT - 2000 стандартів 3G. Вона також розширює технологію передачі даних з комутацією каналів HSCSD, збільшуючи пропускну спроможність цього сервісу.
У 2004 році найактивніше EDGE був підтриманий GSM -операторами Північної Америки, більше, ніж де-небудь у світі. Причиною цьому послужив сильний суперник: CDMA2000. Більшість інших GSM -операторов розглядали в якості наступного кроку розвитку технологію UMTS, тому вважали за краще або пропустити впровадження EDGE, або використовувати його там, де буде відсутнє покриття UMTS -сети. Проте висока вартість і об'єм робіт по впровадженню UMTS (як показала практика) змусили деяких західноєвропейських операторів переглянути свій погляд на EDGE як на доцільний.
Не дивлячись на те, що EDGE не вимагає апаратних змін в NSS -части мережі GSM, модернізації має бути піддана підсистема базових станцій (BSS). Необхідно встановити трансивери, підтримувальні EDGE (8PSK модуляцію) і відновити ПО. Також потрібно телефони, що забезпечують апаратну і програмну підтримку модуляції і кодових схем, використовуваних в EDGE.
EGPRS модуляція і схеми кодування (MCS)
Кодування і модуляція
схема кодирования (МЕГАГЕРЦИ) Швидкість (kbit/s/проріз) Модуляция
МЕГАГЕРЦИ-1 8.8GMSK
МЕГАГЕРЦИ-2 11.2 GMSK
МЕГАГЕРЦИ-3 14.8 GMSK
МЕГАГЕРЦИ-4 17.6 GMSK
МЕГАГЕРЦИ-5 22.4 8-PSK
МЕГАГЕРЦИ-6 29.6 8-PSK
МЕГАГЕРЦИ-7 44.8 8-PSK
МЕГАГЕРЦИ-8 54.4 8-PSK
МЕГАГЕРЦИ-9 59.2 8-PSK
Статус приналежності EDGE до мереж 2G або 3G залежить від конкретної реалізації. Тоді як EDGE -телефоны класу 3 і нижче не відповідають 3G, телефони класу 4 і вище теоретично можуть забезпечити вищу пропускну спроможність, ніж інші технології, заявлені як 3G (наприклад, 1xRTT). Телефони з максимальною пропускною спроможністю на прийом 237 кбит в секунду в класі 10, EDGE відповідає як 2G, так і 3G специфікаціям.

Джерело: Доступно тільки для користувачів



 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
Форум » Форум Сайт PRZ » Телефонія/Зв'язок » EDGE
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: