menu
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: X0TT@6b)4, Андрюха  
Форум » Архів тем » Архів закритих тем форуму » Олімпійські ігри
Олімпійські ігри
PRZДата: Неділя, 10.01.2010, 18:03:51 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 517
Статус:
Країна:
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Олімпі́йські і́гри (давньогрецька мова: οἱ Ὀλυμπιακοί Ἀγῶνες - гоі олуъмпіакоі́ аґō̑нес) — міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

Олімпійські ігри діляться на літні й зимові. Літні Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, в рік кратний чотирьом. Зимові Олімпійські ігри об'єднують зимові види спорту й відокремилися від літніх, починаючи з 1924 року. До середини 90-х літні й зимові Олімпійські ігри проводилися в один рік. Починаючи із зимової Олімпіади Ліллехаммера (Норвегія), зимові Олімпійські ігри проводяться через два роки після літніх.

Олімпійські змагання, Олімпійські ігри (грец. Olympia) — загальногрецькі урочистості культового характеру на честь Зевса Олімпійського, які відбувалися кожні 4 роки в місті Олімпія на березі річки Алфей (на Пелопоннесі).

О. з. були символом єдності грецьких міст-держав і відігравали велику роль у розвиткові культури. За переказом, ще до встановлення О. з. тут відбувалися поховальні ігри на честь Пелопа. Засновником О. з. уважався Геракл, який поновив ігри на честь Пелопа, присвятивши їх Зевсові. О. з. поновлювалися і впорядковувалися кілька разів. За переказом, правила проведення ігор установили Лікург Спартанський та Іфіт Елідський. До програми входили біг, стрибки, кидання диска, боротьба, кулачний бій, змагання колісниць тощо. На час проведення О. з. припинялися війни і встановлювалося священне перемир'я — екехірія. Ігри починалися 22 червня і тривали 5 днів. Організацію змагань доручали громадянам Еліди, з яких вибирали суддів-еланодиків. Спортсмени повинні були протягом 10 місяців, що передували О. з., тренуватися в гімназії в Еліді. За місяць до відкриття ігор спортсмени прибували до Олімпії і під керівництвом досвідчених тренерів готувалися до змагань. Від V ст. до н. е. учасниками О. з. стали поети, які читали свої твори. Переможці ігор називались олімпіоніками, в останній день свята вони одержували вінки з галузок священної маслини та пальмову гілку. На честь триразового переможця ігор в Олімпії встановлювали його погруддя. Імена переможців та назви їхніх міст урочисто оголошували і влаштовували на їх честь бенкет. Героя О. з. урочисто зустрічали на батьківщині: складали жертву божеству міста, влаштовували бенкет і співали гімни на честь переможця. В Афінах його звільняли від податку та інших обтяжливих громадських обов'язків, йому давали найкраще місце в театрі тощо. У деяких містах Греції діти олімпіоніків теж користувалися привілеями.

У наш час комплексні міжнародні спортивні змагання проводяться з 1896 р. раз на чотири роки. О. з. сучасності організовує Міжнародний олімпійський комітет (МОК).

Олімпійські ігри зародилися в Греції, де вони проводилися кожні чотири роки неподалік міста Олімпія і були визначною подією в житті стародавніх греків. Ігри були заборонені римськими імператорами як поганські з метою утвердження християнства.
[ред.]
Історія олімпійських ігор сучасності

Спроби відродження традиції олімпійських змагань проводилися впродовж 19-го століття в Греції та Англії, проте вони не знаходили достатньої підтримки до 1894 року, коли був сформований Міжнародний олімпійський комітет. Перші ігри відбулися в Греції в 1896 році. Відтоді Олімпійські ігри проводяться кожних чотири роки. Ігри 1916, 1940 та 1944 років було скасовано через Першу та Другу світову війну.

З 1924 року проводяться дві Олімпіади: Літня та Зимова. Починаючи з 1994 року Зимові Олімпійські ігри проходять у різні роки з Літніми.

Проміжок між двома Олімпіадами називають олімпійським циклом.

Олімпійський девіз

Олімпіади проводяться під гаслом «Citius, altius, fortius», що в перекладі з латини значить «Швидше, вище, сильніше», запропонованим католицьким ченцем Анрі Дідоном.

Іншим популярним гаслом олімпіад є вираз «Головне не перемога, а участь».

Олімпійська символіка

Олімпійські кільця

Емблемою олімпіад є п'ять переплетених кілець різного кольору, які символізують п'ять різних континентів.

Олімпійський прапор — полотнище із зображенням олімпійської емблеми на білому тлі. Підіймається на відкритті Олімпійських ігор, опускається під час церемонії закриття.

Під час Олімпіад горить олімпійський вогонь, який запалюють в Олімпії й приносить до місця проведення олімпіади естафетою олімпійського вогню.

Починаючи з 1968 року кожна олімпіада має свій олімпійський талісман.

Церемонії

Найважливішими церемоніями Олімпійських ігор є церемонія відкриття, церемонія нагородження олімпійських чемпіонів та призерів та церемонія закриття.

Церемонія відкриття Олімпійських ігор - масове театралізоване шоу, яке приваблює до себе найбільшу телевізійну аудиторію. Кожна країна-організатор намагається в цьому шоу показати світу свою культуру. Церемонія відкриття проводиться зазвичай на Олімпійському стадіоні. Окрім яскравої театралізованої вистави вона включає в себе парад олімпійців. За традицією парад відкривають олімпійці Греції, а замикають олімпійці країни-організатора. Ігри урочисто відкривають високоставлені урядовці країни-організатора. Представники олімпійців та суддів приносять олімпійську присягу. Підіймається олімпійський прапор. На знак відкриття ігор в чаші над Олімпійським стадіоном запалюється олімпійський вогонь, принесений олімпійською естафетою.

На церемонії закриття ігор замість впорядкованого параду олімпійці різних країн виходять на стадіон єдиним натовпом, змішавшись між собою. Така традиція була започаткована на Мельбурнській Олімпіаді 1956. Церемонія закриття Олімпіади включає в себе передачу олімпійського прапора делегації країни-організатора наступних Ігор.

Присяга

На церемонії відкриття олімпійських ігор вибрані представники атлетів та суддів приносять олімпійську присягу.

Споруди

Впродовж Ігор атлети проживають в Олімпійському селищі.

Основною спортивною спорудою ігор є Олімпійський стадіон. Крім головного Олімпійського стадіону змагання проводяться в інших спорудах: на стадіонах, у басейнах, стрільбищах, тощо, які отримують право називатися "олімпійськими".

Види спорту
Детальніше у статті Олімпійські види спорту

В програму Олімпійських ігор входять 33 види спорту, що включають 52 дисципліни. Загалом в окремих змагання розігрується біля 400 медалей.

До програми Пекінської Олімпіади 2008 року входило 28 видів спорту. Відтоді з олімпійської програми виключено бейсбол та софтбол, тому на Лондонській Олімпіаді 2012 року будуть поводитися змагання тільки з 26 видів спорту. На Зимових Олімпіадах проводяться змагання з 7 видів спорту.

Спортсмени

Учасників Олімпійських ігор називають олімпійцями. Початково, олімпійцями, як і на Олімпійських іграх древності, могли бути тільки чоловіки. Жіночі змагання були включені в програму Олімпіад, починаючи з Олімпійських ігор 1928 року.

Довгий час Олімпійські ігри вимагали строгого аматорського статусу спортсменів. Однак, під впливом реальностей сучасного життя, враховуючи те, що спорт високих досягнень вимагає максимальної віддачі і повної зайнятості, від вимоги аматорства спортсменів стали відмовлятися. Починаючи з 1970-х років МОК переклав рішення про допуск професіональних спортсменів на міжнародні федерації відповідних видів спорту. Насьогодні єдиним видом спорту, який зберігає любительський статус, є бокс, швидше завдяки відмінності правил від професіонального боксу.

Починаючи з Ігор 1992 року в Барселоні, кількість олімпійців обмежена певним числом. Для участі в Олімпіаді спортсмен чи команда повинні отримати олімпійську ліцензію. Правила відбору встановлюються окремими федераціями видів спорту.

Україна на Олімпійських іграх

Пара лелек — талісман української збірної на пекінській олімпіаді

Українські спортсмени виступають на Олімпійських іграх окремою командою, починаючи із Зимової Олімпіади 1994-гр року. До цієї дати українці брали участь в іграх в складі олімпійської збірної Радянського Союзу та Об'єднаної команди (в 1992 році). Керівництво олімпійським спортом в Україні здійснює Національний олімпійський комітет України. Чимало українців носять горде звання олімпійського чемпіона (дивіться статті Українські олімпійські чемпіони та Список олімпійських чемпіонів України). Першою олімпійською чемпіонкою незалежної України стала фігуристка Оксана Баюл.

------> Пара лелек — талісман української збірної на пекінській олімпіаді

Літні олімпійські ігри
Рік Ігри Місто Країна

2008 XXIX Олімпійські ігри Пекін Китай
2012 XXX Олімпійські ігри Лондон Великобританія

Зимові олімпійські ігри

Рік Ігри Місто Країна

2010 XXI Зимові Олімпійські ігри Ванкувер Канада
2014 XXII Зимові Олімпійські ігри Сочі Росія
 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
АндрюхаДата: П'ятниця, 15.01.2010, 20:51:45 | Повідомлення # 2
Я тут недавно
Група: Модератори
Повідомлень: 82
Статус:
Країна:
якщо чесно я не великий фанат спорту хіба що фут бол
 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
PRZДата: Вівторок, 09.02.2010, 20:01:07 | Повідомлення # 3
Адміністратор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 517
Статус:
Країна: 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
PRZДата: Субота, 13.02.2010, 20:49:20 | Повідомлення # 4
Адміністратор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 517
Статус:
Країна:

В Канаді відкрилися XXI зимові Олімпійські ігри

У Ванкувері запалений вогонь ХХI зимових Олімпійських ігор. Вогонь запалили хокеїст Уейн Гретцки, гірськолижниця Ненсі Грін, ковзанярка Катріна Лемей-Доан і баскетболіст Стів Неш. Генерал-губернатор Канади Мікаель Жан оголосила XXI зимові Олімпійські ігри відкритими.

До цього пройшла урочиста церемонія відкриття Ігор, яка тривала майже 3 години, і завершилася вітальними промовами голови Оргкомітету Олімпіади у Ванкувері Джона Фурлонга і глави Міжнародного Олімпійського комітету Жака Рогге. "Ми знову в Канаді, утретє за історію Олімпійських Ігор. Після Монреаля і Калгарі тепер настала черга Західного узбережжя цієї чудової країни. Спасибі владі Канади і провінції Британська Колумбія, чотирьом корінним народностям, які живуть тут, за серйозну підтримку і участь. Спасибі нашим друзям в Олімпійському комітеті Ванкувера, які без втоми працювали сім років. Спасибі тисячам волонтерів за їх безмежний ентузіазм. Сьогодні наш світ має потребу в мирі, терпимості, і також нехай Олімпійські ігри проходитимуть в мирі, чистому дусі справжнього олімпійського братерства. Дорогі атлети, ці Ігри належать вам. Додайте цим Іграм відчуття чарівництва і дива, на яке всі ми чекаємо. Пригадаєте, що ви служите прикладом мільйонам громадянам у всьому світі. Немає слави без відповідальності. Говоріть: "Ні допінгу і ні безчестю", - сказав Ж.Рогге.

Після урочистого підняття державного прапора Канади під звуки національного гімну країни-господаря зимових Олімпійських ігор-2010, парадом країн-учасниць розпочалась офіційна частина церемонії. Традиційно марш олімпійських делегацій, у якому в Ванкувері взяло участь більше 80 держав, відкрили засновники олімпійського руху - греки.

Українська колона на чолі з провідною саночницею Лілією Лудан з'явилась на стадіоні майже в самому кінці почесної ходи. Після українців пройшли делегації США, Узбекистану та господарі «білої» Олімпіади канадці.

Нагадаємо, Олімпійські ігри у Ванкувері проходять з 12 по 28 лютого 2010 р.

47 українських спортсменів змагатимуться у 9 з 15 видів спорту.

Інформація сайт: ІМК

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------

Gazeta.ua 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
FleshedДата: Неділя, 07.03.2010, 23:01:51 | Повідомлення # 5
Спортсмен форуму
Група: Модератори
Повідомлень: 99
Статус:
Країна:
Вже закінчилися Олімпійські Ігри.
Тему можна закривати.
Забув написати : Виграла команда Канада в неї було 14(Вроді)золотих медаль.
Повідомлення відредагував X0TT@6b)4 - Неділя, 07.03.2010, 23:03:06
 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
PRZДата: Неділя, 07.03.2010, 23:14:25 | Повідомлення # 6
Адміністратор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 517
Статус:
Країна:
Так, закривай! Про нашу медалістичну команду навіть згадувати не хочеться!


 
Юзербар у підпис "Сайт PRZ": [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] Щоб добавити відкриваємо Мій профіль на головній сторінці та в вікні Інформація про користувача вибираємо [ Змінити дані ] далі знаходимо Ваш підпис* туди вставляємо це [url=http://prz.at.ua/][img]http://prz.at.ua/PRZ_slidebar.gif[/img][/url] далі знаходимо Код безпеки *: вводимо циферки та щоб завершити зміни натискаємо Зберегти
Форум » Архів тем » Архів закритих тем форуму » Олімпійські ігри
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: